همکاری در فروش و انواع آن

همکاری در فروش چیست؟

همکاری در فروش یا بازاریابی وابسته یا رابطه ای، یک نوع بازاریابی مبتی بر عملکرد است. به این صورت که در جریان خرید و فروش محصول شرکت، فرد سومی به عنوان بازاریاب با یادگیری روش های درآمدزایی و تکنیک های بازاریابی، اقدام به تبلیغ محصول شرکت کرده و در ازای هر فروش ، مبلغی به عنوان کمیسیون به حساب بانکی شخص واریز می شود.

این نوع بازاریابی روشی آسان و بدون هزینه اولیه بوده و تنها با یادگیری اصول و مبانی بازاریابی، شناخت بازار هدف و ارائه تبلیغات موثر می توان به درآمدهای باال دست یافت. تنها کافی است برای رسیدن به نتیجه مطلوب صبر و حوصله به خرج داده و با پایه ریزی ارتباطی مبتنی بر صداقت و عملکرد صحیح و ارائه پیشنهادات درست به مخاطبان هدف به کسب درآمد رسید.

سابقه این نوع کسب و کار در کشورهای خارجی طولانی بوده و در حال حاضر به لطف روش های مختلف تبلیغ و مزایای فراوان این نوع بازاریابی، در ایران نیز رونق زیادی پیدا کرده است. در سیستم همکاری در فروش، قیمت محصول برای مشتری تغییری نکرده و فروشنده درصدی از فروش محصول را با بازاریاب شریک می شود. پس همان طور که گفته شد یک نوع بازاریابی دوسر برد است. چرا که هم فروشنده، محصول خود را فروخته و هم اینکه بازاریاب بدون داشتن هزینه اولیه برای تولید، انبار، ارسال محصوالت و ... از هرجایی از دنیا می تواند به راحتی کسب درآمد کند. توجه داشته باشید که شما به عنوان بازاریاب مجموعه بزرگ آتی سنگ هیچ مسئولیتی در قبال مدیریت سفارشات، بررسی موجودی انبار، خدمات و حمل و نقل کاال ندارید و تنها می توانید با روش های گوناگون تبلیغ حتی تبلیغ در شبکه های مجازی (لینکدین، اینستاگرام و...) مخاطب هدف را پیدا کرده و با ارائه پیشنهادات درست به مخاطب هدف و جلب اعتماد او، منجر به فروش موفق شوید.

به عبارتی دیگر وظیفه اصلی همکار فروش، معرفی محصول، ویژگی ها و کاربردهای آن است به گونه ای که مشتریان را ترغیب به خرید محصول کند. در واقع به شما پول پرداخت می شود تا مشتری را به فروشنده وصل کنید و باعث فروش هرچه بیشتر محصوالت شرکت شوید. برای کسب اطالعات بیشتر در زمینه نحوه ثبت نام، پرداخت کمیسیون و ... به بخش آموزش های حوزه بازاریابی مراجعه فرمایید.

مزایای همکاری در فروش چیست؟

 •  برای شروع نیاز به هزینه و سرمایه گذاری اولیه ندارید. در واقع پیوستن به برنامه های همکاری در فروش رایگان است.

 •  نیازی به تولید محصول ندارید.

 •  نیازی به انبارکردن یا پرداخت هزینه های مربوط به حمل و نقل و بسته بندی کاال ندارید.

 •  بسته به چگونگی نحوه بازاریابی و اینکه چه میزان برای این کار برنامه ریزی کردید و تا چه میزان به موفقیت دست یافتید، امکان کسب درآمد وجود دارد.

 •  می توانید به عنوان یک جریان درآمد مازاد در نقش بازاریاب از آن بهره ببرید.

 •  در صورتی که بتوانید در این نوع بازاریابی موفق شوید و مشتری های زیادی را از این طریق جذب کنید پاداشی بر مبنای عملکرد خود دریافت خواهید کرد.

 •  مسئولیت پشتیبانی و تحویل کاال به عهده فروشنده می باشد.

 •  داشتن ساعت کاری منعطف و سهولت انجام آن

 •  ورود آسان به حوزه همکاری در فروش

چگونه می توان در سیستم همکاری در فروش به کسب درآمد عالی رسید؟

همان طور که می دانید الزمه رسیدن به موفقیت در هر کاری به خصوص همکاری در فروش یا بازاریابی واسطه ای، داشتن دانش، برنامه ریزی و تالش منسجم است. در این بخش راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که با انجام آن ها می توانید در این نوع کسب و کار به موفقیت برسید.

 •  در نخستین قدم درباره نحوه همکاری در فروش و انواع بازاریابی و فروش، نحوه ارتباط و فن بیان با مشتری و به طورکلی چیزهایی که به موفقیت بازاریابی کمک می کند، تحقیق کرده و اطالعات الزم در این زمینه را کسب کنید. پیشنهاد می شود که مقاالت مربوط به فروش و بازاریابی را مطالعه فرمایید.
 •  یکی از ارکان اصلی ورود به این حوزه و کسب موفقیت در آن، شناخت صحیح مخاطب هدف است. شما بایستی به نحوی تبلیغات را انجام دهید که همسو با عالقه مخاطبان بوده و از این طریق بتوانید اعتماد مخاطب را به خوبی جلب کنید.
 •  در رابطه با شناخت انواع سنگ ها، کاربرد، قیمت و ویژگی های هر سنگ دانش و مهارت کافی را به دست آورید. در این زمینه می توانید از مقاالت و خبرنامه های سایت آتی سنگ استفاده کرده و آموزش های تکمیلی را در بخش پیشنیازهای فروش سنگ )قسمت آموزش های حوزه بازاریابی( مشاهده و به دقت مطالعه کنید.
 •  در زمینه چگونگی تبلیغات و بازاریابی مطالعه کنید و راهکارهای موثر برای جذب مشتری را به خوبی بشناسید. • درباره محصولی که بازاریابی می کنید به طور دقیق و کامل اطالعات کسب کنید تا بتوانید به خوبی بر اساس نیاز مخاطب بازاریابی کرده و اعتماد مشتری را به خوبی جلب کنید.
 • همواره در بازاریابی اصل صداقت را فراموش نکنید و به گونه ای شفاف و صادق با مشتری صحبت کنید. اگر مشتری احساس کند که تنها به دلیل درآمد بیشتر تبلیغ و بازاریابی محصولی را به عهده گرفتید، قطعا اطمینان او نسبت به شما کم شده و از خرید خود منصرف می شود. پس صداقت در فرایند بازاریابی حرف اول را می زند.
 • از چندین استراتژی بازاریابی به طور همزمان استفاده کنید تا دریابید که مخاطبان به کدام روش عالقه مندی بیشتری نشان می دهند. پس همواره تنوع در استراتژی بازاریابی را فراموش نکنید.
 • به روز بودن را فراموش نکنید. همواره درباره محصولی که بازاریابی می کنید اطالعات و راهکارهای تبلیغاتی به روز کسب کنید. این استراتژی مدرن به شما کمک می کند تا در میدان رقابتی بازاریابی همواره پیشرو باشید و از این طریق بتوانید درآمدزایی خود را تضمین کنید.
 • برای راهنمایی و اطالعات بیشتر در زمینه بازاریابی سنگ می توانید از سایت های خرید و فروش آنالین سنگ همانند www.stoneadd.com

استفاده کنید.

 •  از شبکه های مجازی همانند اینستاگرام، لینکدین و سایت های اینترنتی برای شناسایی بازار هدف استفاده کنید.
 •  برای همکاری در فروش خود برنامه ریزی درست، دقیق و جامع داشته باشید و با بررسی میزان موفقیت در برنامه همکاری در فروش و رفع ایرادات خود بتوانید کارایی خود را افزایش دهید.

اگر می خواهید همکاری در فروش را به عنوان یک کسب و کار دنبال کنید و یا به کسب و کار کنونی تان اضافه کنید. همواره به این توجه کنید که این کار نیاز به زمان، صبر و حوصله است و بدون تالش کافی به نتیجه نخواهید رسید.

موفقیت شما در این کار در گرو اجرای صحیح و منسجم برنامه همکاری در فروش می باشد.

سیستم همکاری در فروش چگونه کار می کند؟

سیستم همکاری در فروش با تقسیم فرایند بازاریابی بین بازاریابان مختلف که هر کدام به صورت مستقل از یک دیگر کار می کنند، ایجاد شده است. این نوع سیستم مبتنی بر عملکرد افراد در ارائه یک استراتژی بازاریابی موثر و کارآمد می باشد. سیستم همکاری در فروش سه جزء مهم دارد:

1 .تولیدکننده محصول یا فروشنده

2 .بازاریاب یا تبلیغ کننده محصول

3 .مشتری یا مصرف کننده

فروشنده یا تولیدکننده محصول

فروشنده کسی است که محصول را تولید می کند خواه می تواند یک مجموعه یا شرکت بزرگ باشد یا یک کارآفرین کوچک. یک محصول هم می تواند ماهیت فیزیکی )سنگ ساختمانی( یا ماهیت خدماتی، آموزشی یا دیجیتالی باشد. در این نوع سیستم بازاریابی، فروشنده یا خودش فرایند بازاریابی را انجام می دهد و یا اینکه کار را به بازاریابان واسطه می سپارد.

بازاریاب یا تبلیغ کننده محصول

بازاریاب یا همکار فروش می تواند یک شرکت یا یک فرد سومی باشد که از طریق فنون مختلف بازاریابی و فروش، اعتماد مشتری را جلب کرده و آن ها را به خریداران بالقوه تبدیل می کند. در واقع بازاریاب با شناخت کامل از محصول، مشتری را متقاعد می کند که محصول مورد نظر کارایی الزم را داشته و در این نوع کاربرد ارزشمند و مفید است و با خرید محصول توسط مشتری درصدی از قیمت محصول )نه سود حاصل از محصول( به بازاریاب اختصاص داده می شود.

مصرف کننده یا مشتری

رکن اصلی سیستم بازاریابی و فروش، مشتریان محصول هستند. بازاریاب با استفاده از روش های گوناگون تبلیغات و بازاریابی، محصوالت را به مشتری پیشنهاد داده و هر زمان که مشتری محصول را خریداری کرد، تولیدکننده و بازاریاب هر دو نفع می برند. توجه داشته باشید که در این پروسه مشتری مبلغی مازاد بر قیمت محصول پرداخت نمی کند و تنها سهمی از فروش محصول به بازاریاب تعلق می گیرد. با خرید محصول توسط مشتری چرخه خرید تکمیل شده و مشتری محصول را از یک روال عادی بدون آن که سیستم همکاری در فروش تاثیری در نحوه تحویل کاال داشته باشد، دریافت می کند. توجه داشته باشید که بدون فروش محصول هیچ گونه کمیسیون یا درصدی از قیمت محصول به بازاریاب تعلق نمی گیرد (پرداخت سود به ازای فروش هر محصول). به عبارت دیگر زمانی این مبلغ پرداخت می شود که اقدام الزم صورت گیرد. برای اطالع از نحوه پرداخت سود و سایر مطالب به بخش های حوزه بازاریابی مراجعه کنید.

رایج ترین نمونه های در سیستم همکاری در فروش

• همکاری در فروش خدمات

• همکاری در فروش محصول فیزیکی

• همکاری در فروش محصوالت دیجیتالی و دانلودی

• همکاری در فروش از طریق دعوت دوستان و افراد حوزه مرتبط با محصول

• همکاری در فروش از طریق ایمیل کاربران

خلاصه

همکاری در فروش روشی عالی برای افزایش درآمد است چرا که با صرف هزینه و زمان کم می توانید سود خوبی دریافت کنید. موفقیت در این کار بستگی به مهارت های بازاریابی، شناخت محصول، بازار هدف و ... دارد که با کمی کسب تجربه راه موثری در سودآوری می باشد.

از هر دیدی که به سیستم همکاری در فروش نگاه کنید متوجه خواهید شد که این نوع بازاریابی سراسر مزیت است پس چرا شما با این همه توانایی نتوانید از مزایای این نوع کسب و کار بهره مند شوید؟ پس همین حاال به مجموعه بزرگ آتی سنگ بپیوندید.

همکاری در فروش مجموعه آتی سنگ

اخیرا مجموعه بزرگ آتی سنگ بر آن شده است تا با افزودن سیستم همکاری در فروش و بازاریابی بتواند هرچه بیشتر افراد فعال در حوزه صنعت سنگ، ساختمان سازی، معماری و ... را با محصوالت باکیفیت خود آشنا سازد.

شما با پیوستن به مجموعه همکاران فروش گروه آتی سنگ قادر خواهید بود عالوه بر کمک به کسب و کار به کسب درآمد عالی متناسب با میزان فعالیت خود برسید. با معرفی محصوالت گروه آتی سنگ به افراد مختلف می توانید در برنامه همکاری در فروش آتی سنگ سهیم باشید.

تنها کافی است در سیتم همکاری در فروش آتی سنگ ثبت نام کنید و با روش های مختلف بازاریابی و تبلیغات به معرفی محصول، مزیت ها و کاربردهای آن پرداخته و در صورت خرید موفق، درصدی از قیمت محصول را دریافت کنید. تنها در صورتی که بازاریابی شما منجر به فروش محصول شود، پول حاصل از همکاری در فروش به شما پرداخت می شود. به دلیل متفاوت بودن ماهیت فروش سنگ های ساختمانی ( از نظر قیمت، میزان سنگ خریداری شده و ...) سود حاصل از مشارکت در بازاریابی و فروش این محصول به نسبت محصوالت دیگر بیشتر بوده و می توانید حتی با یک فروش به درآمد خوبی برسید. تنها وظیفه شما تبلیغ و معرفی محصول در ایران و یا خارج از کشور می باشد.

سمیه خیری گفت:
همکاری در فروش
رقیه عنابستانی گفت:
سلام و عرض ادب
مطلب بسیار مفید و آموزنده ای بود و من از آن بسیار استفاده کردم، فقط جسارتا مطلب به این خوبی چرا اینهمه غلط تایپی داره آخه؟
یه بار که بخونید و بازنویسی کنید غلط های تایپی رو اصلاح کنید به نظر می رسه که بیشتر جذاب باشه.
با سپاس از مطلب بسیار آموزنده شما

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید