چرا سنگ های خاکستری بیشترین کاربرد را دارند؟

طراحی دکوراسیون خاکستری

زمانی که صحبت از طراحی دکوراسیون مجتمع های  تجاری و مسکونی به میان می‌آید، انتخاب سنگ های ساختمانی با طیف رنگ خاکستری، بهترین گزینه ها را در اختیار ما قرار می دهد. سؤالی که مطرح است چگونه از این رنگ برای طراحی دکوراسیون استفاده شود؟ برای داشتن نما و دکوراسیون امروزی بهتر است به دنبال رنگ هایی باشیم که تلفیق خوبی با رنگ خاکستری ایجاد می کنند!!!

سنگ مرمریت خاکستری

 

در ادامه این مقاله از گروه آتی سنگ معرفی و کاربرد سنگ های خاکستری خواهیم پرداخت.


چرا رنگ خاکستری
خاکستری رنگی واقعا بی طرفانه است، خنثی و کاملا آرامش بخش است. رنگ خاکستری پویایی ندارد و رنگی بی احساس و غیر تهاجمی است. در رنگ درمانی با سنگ‌های خاکستری رنگ نیز می توانیم این انرژی را احساس نماییم. رنگ خاکستری هنگامی که در کنار سایر رنگ های روشن و پرجنب و جوش قرار می گیرد، می تواند یک اثر خنک و آرام کننده‌ای داشته باشد. در واقع رنگ خاکستری فعالیت رنگ های پر جنب و جوش را در کاهش می دهد.

سنگ های با رنگ خاکستری شفادهنده، منفرد، بی‌طرف، بی غرض و همچنین بی اراده هستند. از منظر طرز فکر های رنگی، خاکستری رنگ راجع به حل و فصل است، نه سیاه است نه سفید، دگرگونی کاملی بین این دو رنگ وجود ندارد. همانطور که خاکستری به تاریکی می رسد، فوق العاده و همچنین مرموز نیز می شود. از سوی دیگر، خاکستری به فلز گران‌بهای نقره ای و سفید رنگ نیز می رسد که باعث می شود بیشتر آن برجسته و پويا شود.

پس یکی از مهمترین پارامترهای سنگ های ساختمانی رنگ سنگ است. و این پارامتر امری کاملا بدیهی است چرا که جنبه‌های بصری سنگ ساختمانی بسیار مورد توجه است و رنگ یکی از مهم‌ترین عناصر این جنبه به حساب می‌آید. اگر به اسامی سنگ‌ها توجه کنید اشاره به رنگ سنگ در نام آن یک امری رایج است. از این نظر، یکی از انواع پرکاربرد سنگ‌ها، سنگ های ساختمانی  با رنگ خاکستری هستند.

ترکیب رنگ های مناسب با رنگ خاکستری

همانطور که بیان شد رنگ خاکستری در دسته رنگ‌های خنثی قرار دارد. یعنی با هر رنگ و هر طیفی به راحتی هماهنگ و منطبق می شود. ترکیبات رنگی خاکستری بی نهایت هستند ولی چند ترکیب رنگ مختلف با رنگ خاکستری را بیان می‌کنیم.

ترکیب رنگ خاکستری با رنگ قهوه ای و سفید

برای ایجاد فضایی آرام و دلنشین با تم ساحلی برای دکوراسیون منزل خود ترکیب رنگ خاکستری روشن با رنگ قهوه ای و سفید به شما برای ایجاد این فضا کمک می‌کند. این نکته هم باید توجه کنید که رنگ خاکستری روشن بیشتر باب میل  خانم ها است و هر چه تیره تر باشد به سلیقه مردانه بیشتر نزدیک می شود.استفاده از رنگ خاکستری باید این نکته را در نظر داشته باشید که روشن این رنگ بیشتر باب میل خانم ها و طیف تیره آن به نوعی مردانه محسوب می شود. برای ایجاد فضای نامبرده باید حتما از رنگ روشن آن استفاده کرد. 

ترکیب رنگ های خاکستری، قرمز و سفید

برای ایجاد فضایی دراماتیک در ساختمان خود از ترکیب رنگ خاکستری با رنگ های قرمز و سفید می توان استفاده کرد. رنگ های قرمز و سفید از رنگ های شاداب به شمار می آیند و زمانی که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند به ایجاد فضایی دراماتیک کمک می کنند. ایفای نقش رنگ خاکستری با این دو رنگ در دکوراسیون توازن ایجاد می کند. ترکیب قرمز و سفید با رنگ خاکستری نمای بسیار زیبایی را به نمایش می گذارد. رنگ قرمز و سفید امکان استفاده از انواع طیف های رنگ خاکستری (خاکستری روشن، خاکستری تیره) را فراهم می‌کند.

ترکیب رنگ های خاکستری و قرمز

رنگ خاکستری به خاطر سردی که دارد فضایی یکنواخت را ایجاد می کند. برای اینکه فضا از این یکنواختی در بیاید باید با رنگی که سرزندگی را به فضا القا می‌کند ترکیب شود. رنگ قرمز روشن این سکنواختی ایجاد شده توسط خاکستری را در هم می‌شکند و به فضا انرژی القا می‌کند. 

ترکیب رنگ های خاکستری و قهوه ای 

رنگ قهوه ای اگر کمی مایل به خاکستری باشد از رنگ‌هایی می تواند باشد که بیشترین تاثیرگذاری را در کنار رنگ خاکستری القا می کند. ترکیب این دو رنگ فضایی آرامش بخش و گرم  ایجاد می کند. قهوه ای مایل به خاکستر ی از تلفیق دو رنگ خاکستری و قهوه ای تشکیل می ‌شود.

ترکیب رنگ های خاکستری و سبزآبی

اگر به دنبال ایجاد فضایی شگفت آور برای دکوراسیون خود هستید از ترکیب رنگ های خاکستری و سبزآبی استفاده کنید. فضای ایجاد شده به صورت فوق العاده ای سرزنده است. همانطور که از نام این رنگ پیداست سبز آبی از دو رنگ آبی و سبز تشکیل شده است. رنگ آبی موجود در این رنگ، با رنگ خاکستری کنتراست ایجاد کرده و تاثیر قابل توجهی به وجود می آورد. زمانی که رنگ خاکستری با رنگ های روشن ترکیب می شوند، جزئیات موجود و بافت ها رنگ و رویی تازه می گیرند.

ترکیب رنگ های خاکستری و آبی

از نکات مثبت رنگ های خاکستری و آبی این است که هیچوقت نه قدیمی می شوند و نه از مد می افتند. ترکیب این دو رنگ به ایجاد سبک کلاسیک کمک شایانی می کنند. برای جلوگیری از سنگین شدن فضا و تاثیر گذاری بیشتر می بایست از رنگ خاکستری روشن استفاده کنید.

دلایل استفاده از سنگ های خاکستری

سنگ های خاکستری از جمله سنگ های پر کاربرد در صنعت سنگ های ساختمانی هستند. سنگ های خاکستری به دلایل کاملا روشن بسیار خاص و پرکاربرد هستند. اینجا سه دلیل عمده را ذکر می کنیم.

1- پاخور بسیار مناسب

2- نظافت بسیار راحت 

3- ست شدن با محیط اطراف خود

این رنگ به خاطر خنثی بودنش به راحتی با پرده و مبلمان قابل ست است و پروژه های ساختمانی بسیار پر کاربرد است.

نقطه ضعف یا نقطه قوت سنگ های خاکستری

وقتی سنگ های خاکستری را در ابعاد اسلب برش می دهیم و به یک ورق آن دقت می کنیم ناحیه های روشن و تیره مشاهده می شود که در نگاه اول به این بازی رنگ بدبینانه به این سنگ نگاه می کنیم ولی غافل از اینکه در کاربرد این بازی رنگ با کلیت ادقام می شود و نواحی روشن و تیره پیوستگی منحصر به فردی را ایجاد می کنند که هر بیننده ای را محصور خود می کند.


با محصولات گروه آتی سنگ دکوراسیون خود را بروز کنید!!!!!

سنگ خاکستری مرمریت پرشین سیلک یا سیلک امپرادور

سنگ مرمریت سیلک امپرادور یا پرشین سیلک یکی از زیباترین سنگ‌های ساختمانی است که توسط گروه آتی سنگ فراوری می شود. مرمریت پرشین سیلک که به پرشین سیلک بیات نیز مشهور است چند سالی است که روانه بازار سنگ شده است و به خاطر بافت و رنگ منحصر‌‌به‌فرد و کیفیت بالا خیلی سریع‌تر از آنچه پیش‌بینی می‌شده در بازارهای داخلی و خارجی جای خود را باز کرده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
مرمریت پرشین سیلک دارای زمینه خاکستری رنگ است که به اشتباه طوسی شناخته شده است که با وجود هاله‌های ابری و خط‌های سفید زیبایی خاصی به این سنگ بخشیده است.

پرشین سیلک در سورت های روشن (لایت) و تیره در مجتمع های بلکوه و پارسیان فراوری می‌شود. 

شما می توانید برای سفارش و خرید با همکاران ما در تماس باشید.

اسلب سنگ مرمریت پرشین سیلک

سنگ پله مرمریتسنگ طولی مرمریت

VBjSvQAKqW گفت:
ISFdasCbQZT
fKZhOSAqpV گفت:
bdacVkCRt
hWlcpRtG گفت:
GREhNZWAntYmUc
VleUXyPT گفت:
nKSesvfigABx
sfOurWHELcbMyF گفت:
RGsALqFoBYUiKk

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید