AtiStoneGroup

پروژه ها

صفحه اصلی / پروژه ها

megapars

مجتمع مگاپارس تهران

16970 1

هتل ونوس نمک آبرود

omid sepehr

مجتمع امید سپهر مشهد

borazjan

مجتمع فرهنگی هنری برازجان

borj tabnak

برج باغ تابناک تهران

jamcenter

مجتمع جم سنتر تهران

yazd

مجتمع خلیج فارس یزد

metro ghiam

ایستگاه مترو قیام تهران

daftar madan

دفتر معدن باقرآباد

سنگ مناسب برای پروژه ساختمانی شما

آیا تا به حال برای انتخاب سنگ مناسب پروژه ساختمانی خود دچار مشکل و سردرگمی شده‌اید؟

به طور معمول اکثر افراد برای خریداری سنگ مناسب ممکن است بارها دچار مشکل شوند چرا که اغلب برحسب معیارهای غلط، نداشتن اطلاعات کافی در زمینه انواع سنگ‌های ساختمانی، نوع کیفیت، نوع سورت، قیمتی متناسب با بودجه و دیگر پارامترها ممکن است مشاوره‌های نادرستی در این زمینه به آن‌ها ارائه شود که سبب انتخاب نادرست سنگ مناسب می‌شوند.

با یک انتخاب درست می توانید زیبایی، ماندگاری و دوام بنا یا ساختمان خود را افزایش دهید. برای انتخاب سنگ مناسب پروژه ساختمانی خود باید به نکات زیادی توجه کنید تا انتخاب صحیحی در این امر داشته باشید و خیال شما از بابت داشتن بنایی با مقاومت و استحکام لازم و همچنین زیبایی منحصر به فرد، آسوده باشد.

برای اینکه ساختمان شما دارای مقاومت لازم باشد، بایستی شرایط آب و هوایی منطقه خود را در نظر بگیرید چرا که شرایط جوی پارامتر مهمی است که می تواند شما را در خرید سنگ ساختمانی مناسب کمک کند و انتخاب درست تضمین دوام ساختمانتان را در پی دارد.

همواره باید به این نکته توجه داشته باشید که سنگ ساختمانی از دل زمین استخراج شده و یک ماده کاملا طبیعی می‌باشد پس نباید توقع این را داشت که همانند مصنوعات دیگر مثل موزاییک، سرامیک و امثالهم یک محصول کاملا یکدست باشد. علاوه بر این ها بایستی سنگ مورد نظر را با توجه به شرایط و ویژگی‌های حاکم بر فضا یا مکان مورد نظر، انتخاب کنید. به عنوان مثال سنگ مناسب برای نمای خارجی ساختمان، باید مقاومت لازم در برابر شرایط جوی، سایش، ضربه، تغییر رنگ و فشاری را دارا بوده و همچنین جذب آب ناچیزی داشته باشد. برای نمای داخلی نیز علاوه بر مقاومت بالا، زیبایی سنگ اهمیت بسزایی دارد. بنابراین بسته به محیط خود می توانید سنگ نمای داخلی و خارجی ساختمان، سنگ کابینت‌ها، سرویس بهداشتی و سنگ اپن‌ و … را به طور اصولی انتخاب کنید.

انواع سنگ‌های موجود در بازار سنگ ایران: مرمریت، مرمر، گرانیت، تراورتن، چینی و … است که بسته به موارد گفته شده در بالا و بررسی آنالیز فیزیکی و شیمیایی سنگ مورد نظر می توانید انتخابی صحیح داشته باشید.

چه سنگی برای نمای داخلی مناسب است؟

مرمریت، چینی، تراورتن، گرانیت و تقریبا همه‌ی سنگ‌‍‌های موجود در بازار سنگ می توانند هرکدام به نحوی در نمای داخلی ساختمان شما به کار ‌روند. ولی پیشنهاد ما به شما و چیزی که در اکثریت پروژه‌های ساختمانی لوکس به کار می رود، سنگ مرمریت است. مرمریت سیلک امپرادور یا همان پرشین سیلک در طی این چند سال به دلیل ظاهر زیبا، کیفیت ممتاز، ساب پذیری عالی، جذب آب ناچیز، مقاومت و استحکام بالا از محبوبیت بالایی در بین معماران و سازندگان پروژه‌های عظیم ساختمانی برخوردار است. شما می‌توانید عکس‌ها و مشخصات این سنگ منحصربه‌فرد را در سایت خودتان در بخش فروشگاه مشاهده کنید و در صورت تمایل برای مشاوره و خرید سنگ با کارشناسان ما تماس فرمایید.

چه سنگی برای درپوش دیوار محوطه مناسب است؟

ابتدا به صورت اجمالی یک معرفی کوتاه از درپوش دیوار داشته باشیم. سنگ درپوش، سنگی است که برای جلوگیری از ورود رطوبت به ساختمان در بدنه، نما و دیواره‌ی بنا قرار می‌گیرد. در واقع پوشش مناسبی است در برابر عوامل جوی و چون هیچگونه فشاری بر روی آن وارد نمی‌شود، می توان از سنگ‌های تراورتن یا چینی استفاده نمود. همواره این نکته را مدنظر داشته باشید که در نصب درپوش دقت کافی را به خرج دهید تا مشکلاتی مثل ایجاد لکه‌ی بر اثر باران یا شوره‌زدگی پدیدار نشود.
​​​​​​​

چه سنگی رنگ و الگوی مناسب برای پروژه ساختمانی شما دارد؟

در کل می‌توانیم این را به شما بگوییم که سنگ انتخابی بایستی به اندازه کافی متراکم و سخت بوده و بیش از اندازه جاذب آب و رطوبت نباشد. علاوه بر این سنگ مورد نظر باید در بازه‌ی زمانی تعریف شده برای پروژه ساختمانی شما در دسترس و موجود باشد و نهایتا بتوانید بر اساس بودجه‌ی تعریف شده  برای پروژه، مقرون به صرفه‌ترین سنگ را نسبت به کاربرد و محل نصب انتخاب کنید. این نکته را در نظر بگیرید که سنگ مورد استفاده در هر مکانی و به هرشکلی جلوه و نما و حتی کیفیت کار شما را نشان می‌دهد. پس دقت لازم و بوجه کافی را برای خرید سنگ مناسب اختصاص دهید.

 این نوید را خدمت شما می‌دهیم که گروه آتی سنگ در این امر از نقطه‌ی صفر تا صد شما را یاری می‌کند.