AtiStoneGroup

مقالات و نوشته ها

صفحه اصلی / وبلاگ

سنگ مرمریت دهبید 

مرمریت دهبید به خاطر دارا بودن زمینه کاملا شفاف و براق  باعث انعکاس کامل نور از سطح خود می‌شود و به همین دلیل از مناسب‌ترین انواع سنگ‌های ساختمانی است که در فضاهای با نور کم می‌توان استفاده کرد تا روشنایی محیط را افزایش دهد. با ما همراه باشید تا در توضیحات تکمیلی خود به معرفی این سنگ لوکس و گران‌بها بپردازیم. سنگ دهبید در از زیباترین و با کیفیت‌ترین سنگ‌های ساختمانی است که کاربرد فراوانی در نمای داخل ساختمان دارد و از جمله سنگ‌های صادراتی ایران محسوب می‌شود. براقیت و شفافیت مشخصه اصلی سنگ مرمریت دهبید است. سنگ مرمریت دهبید در کنار مرمریت بیات(پرشین سیلک) یکی از بهترین انواع مرمریت‌های ایران است که در این مقاله سعی کردیم به معرفی مرمیت دهبید بپردازیم.
سنگ مرمریت دهبید

آنچه در این مقاله میخوانید

مرمریت دهبید به صورت کلی دارای زمینه‌ای شفاف و روشن است که گل‌های یخی خیره‌کننده‌ای در آن دیده می‌شود. سورت‌های دیگری از سنگ دهبید وجود دارد که همان شفافیت و زیبایی را دارد تنها با این تفاوت که رنگ زمینه آن‌ها کمی تیره و یا گل‌دار است. اگر به دنبال آرامش فضای خود هستید و می‌خواهید نور و روشنایی بیشتری به محیط خود بدهید سنگ مرمریت دهبید مناسب‌ترین گزینه است.
​​​از ویژگی‌های خوب سنگ دهبید مقاومت سایشی بالا  و شفافیت زیاد آن است. به دلیل تراکم بالای این سنگ ساب‌پذیری بسیار خوبی برخوردار است و استحکام زیاد و جذب آب پایین از دیگر ویژگی‌های بارز این سنگ است.

سنگ مرمریت دهبید

سنگ مرمریت دهبید در کنار مرمریت بیات(پرشین سیلک) یکی از بهترین انواع مرمریت‌های ایران است که در این مقاله سعی کردیم به معرفی مرمیت دهبید بپردازیم.
مرمریت دهبید به خاطر دارا بودن زمینه کاملا شفاف و براق  باعث انعکاس کامل نور از سطح خود می‌شود و به همین دلیل از مناسب‌ترین انواع سنگ‌های ساختمانی است که در فضاهای با نور کم می‌توان استفاده کرد تا روشنایی محیط را افزایش دهد. با ما همراه باشید تا در توضیحات تکمیلی خود به معرفی این سنگ لوکس و گران‌بها بپردازیم.
سنگ دهبید در از زیباترین و با کیفیت‌ترین سنگ‌های ساختمانی است که کاربرد فراوانی در نمای داخل ساختمان دارد و از جمله سنگ‌های صادراتی ایران محسوب می‌شود. براقیت و شفافیت مشخصه اصلی سنگ مرمریت دهبید است. مرمریت دهبید به صورت کلی دارای زمینه‌ای شفاف و روشن است که گل‌های یخی خیره‌کننده‌ای در آن دیده می‌شود. سورت‌های دیگری از سنگ دهبید وجود دارد که همان شفافیت و زیبایی را دارد تنها با این تفاوت که رنگ زمینه آن‌ها کمی تیره و یا گل‌دار است. اگر به دنبال آرامش فضای خود هستید و می‌خواهید نور و روشنایی بیشتری به محیط خود بدهید سنگ مرمریت دهبید مناسب‌ترین گزینه است.
​​​از ویژگی‌های خوب سنگ دهبید مقاومت سایشی بالا  و شفافیت زیاد آن است. به دلیل تراکم بالای این سنگ ساب‌پذیری بسیار خوبی برخوردار است و استحکام زیاد و جذب آب پایین از دیگر ویژگی‌های بارز این سنگ است.

سنگ مرمریت دهبید در کف

کاربرد سنگ مرمریت دهبید

با اشاره به این نکته که سنگ دهبید برای فضاهای خارجی و نما اصلا مناسب نیست برعکس برای نمای داخل ساختمان یا مجتمع تجاری سنگی بی‌نظیر است از مهمترین کاربردهای مرمریت دهبید سنگ فرش داخلی ساختمان است. از دیگر موارد استفاده مرمریت دهبید سنگ پله و کف‌سازی سالن‌های مجلل نظیر لابی هتل‌ها ، ساختمان‌ها، واحد‌های تجاری، اداری، مسکونی و … است.​​​​​​​


موقعیت معادن سنگ مرمریت دهبید

شهر صفاشهر واقع در شمال استان فارس است که معادن سنگ مرمریت با رنگ کرم روشن، کرم، کرم گل دار و بژ در این منطقه واقع شده‌اند. که علاوه بر صادرات این سنگ به صورت خام، سنگ کوپ حدود 200 کارخانه سنگبری را نیز تامین می‌کنند از جمله معادن موجود در این منطقه می‌توان به معادن زیر اشاره کرد:
چاه مرغی
شایان
حسن‌آباد
دهبید
چهرک
دیپلمات
انگورک
کوه سفید یا (پرشین وایت)
این معادن به خاطر فاصله نزدیک با معدن اصلی سنگ دهبید و شباهت سنگ همه‌ی معادن با سنگ دهبید اصلی با نام سنگ دهبید معرفی و به بازار عرضه میگردند.

قیمت سنگ مرمریت دهبید

قیمت این سنگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. هرچه رنگ آن روشن تر بوده و یکدست‌تر باشد، قیمت آن بیش‌تر است. ضخامت، ابعاد و کیفیت فرآوری این محصول بر قیمت آن تاثیر گذار است.
سنگ مرمریت دهبید نسبت به سنگ‌های موجود بازار قیمت نسبتا بالایی برخوردار است و مشتریان بیشتر به دلیل شفافیت و زیبایی به دنبال خریداری آن هستند. به همین خاطر سنگ دهبید بیشتر برای ساختمان‌های لوکس و گران قیمت انجام می‌شود زیرا استفاده از این سنگ در پروژه‌های ارزان قیمت اصلا مقرون به صرفه نیست.
قیمت سنگ بعضی معادن به علت طرح و رنگی که دارند، نسبت به معادن دیگر بالاتر است. سورت‌های روشن‌تر و کم رگه‌تر قیمت بالاتر و سورت های تیره‌تر و با رگه‌های بیشتر قیمت پایین‌تری دارد. همچنین هر چه اندازه سنگ در ابعاد بزرگتری باشد قیمت به نسبت بالاتری دارد. کیفیت فرآوری و همچنین مواد به کار رفته در سنگ مثل یو وی، اپوکسی، کیفیت ساب، گونیا بودن و  یکدست بودن همگی از عواملی هستند که روی قیمت نه تنها سنگ دهبید بلکه بر انواع سنگ‌های ساختمانی تاثیر می‌گذارند.

​​​​​​​
انواع سنگ مرمریت دهبید
مرمریت دهبید دیپلمات:

سنگ مرمریت دیپلمات را می‌توان در دو سورت دسته بندی کرد سورت  روشن و خلوت و سورت دیگر زیتونی و شلوغ است. سنگ مرمریت دیپلمات کاملا یکدست بوده در زمینه‌ی آن ب ندرت گلهایی به رنگ صورتی کم رنگ نیز ظاهر می‌شود.
سنگ مرمریت دهبید مشکی اسپايدر
مرمریت مشکی اسپایدر در دو رنگ مشکی و قهوه‌ای سوخته تولید می‌شود و چون رگه‌هایی طلایی در آن دیده می‌شود به سیلک امپرادور نیز شباهت دارد. به دلیل انحصاری بودن و خواص ویژه این سنگ بیشتر به صورت صادراتی تولید و عرضه می‌گردد.
سنگ مرمریت دهبید شایان
معدن شایان یکی از فعال‌ترین معادن ایران می‌باشد که همین امر کمک به معرفی هرچه بیشتر این سنگ به بازار سنگ می‌باشد. سنگ دهبید شایان از بهترین مرمریت‌های کرم است که بیشتر با طرح کرم استخوانی شناخته شده است. رنگ روشن و زمینه گرم و همچنین یکدست بودن مرمریت شایان دلیل استقبال بی نظیر مشتریان این سنگ شده ‌است. مرمریت شایان بیشتر به صورت اسلب و در اندازه‌های مختلف تولید و عرضه می‌گردد.

​با ما همراه باشید.​​​​​​​

ویژگی‌های انحصاری سنگ مرمریت دهبید

  • 1- سطحی کاملا صاف و یکدست
  • 2-بسیار براق و خیره کننده
  • 3- رنگ‌های کاربردی و متنوع برای ایجاد فضایی مدرن
  • 4-قیمت مناسب به خاطر تنوع زیاد و رقابتی بودن
  • 5-کیفیت ممتاز و صادراتی
  • 6-برش پذیری فوق‌العاده و به نسبت سفارش ابعاد دلخواه

مقایسه مرمریت دهبید و پرشین سیلک بیات

اگر شما به ساختمانی وارد شدید که کفپوش یا سنگ پله آن به رنگ کرم روشن و براق بود احتمال اینکه سنگ کار شده مرمریت دهبید باشد بسیار بالا است. از ویژگی های سنگ دهبید رنگ یکدست و ظاهر شفاف آن است. سنگ دهبید همانطور که عنوان شد سورت های مختلفی دارد ولی رنگ روشن و کرم آن در بازار ایران طرفدار زیادی دارد. از رنگ های تیره مرمریت دهبید بیشتر در سرویس بهداشتی، ستون ها و کانتر آشپزخانه استفاده می‌شود.
سنگ مرمریت پرشین سیلک بیات به خاطر دارا بودن ویژگی های مطلوب یک سنگ ساختمانی به سرعت در بازار سنگ ایران رشد کرد و در حال حاضر رقیب سرسختی برای مرمریت دهبید و دیگر سنگ های موجود ایران به شمار می آید سنگ مرمریت پرشین سیلک با زمینه خاکستری و سورت های مختلف توسط گروه آتی سنگ عرضه می‌شود. سورت های روشن پرشین سیلک طرفدارهای زیادی دارد. از پرشین سیلک بیشتر به عنوان کفپوش در سالن های پذیرایی و لابی هتل ها استفاده می شود و به عنوان سنگ پله هم کاربرد فراوانی دارد.

محصولات آتی سنگ

مرمریت پرشین سیلک

مرمریت فیوژن

چینی کویر سبز

مرمریت آتی براون

چینی مارون

چینی کانو

آخرین مطالب